Óriási az izgalom. Másban. bennem nincs igazán sok, én csak félek. 26-án (hétfőn) jönnek hozzánk az erdélyi csereutasok. Már várni kellene őket, mert én amúgy is normálisat fogadok, de olyan rumli van még, hogy áhhh. Semmi kedvem takarítani, bár a fürdőszoba már le van sikálva. Nagyon durva, mondhatom. Óriási a felfordulás. Port kellene törölni, meg hát úgy általában. Takarítani. Vennem kellene egy buldózert, vagy hasonlót. Párnénk sincs, meg plusz lepedőnk se. Kicsit hülyén érzem magam itthon, mert nincs most pénz ilyenekre. Kicsit rosszkor jönnek. De majd megoldjuk valahogy, mindig megszoktuk. Nem az én szobámban alszunk majd, hanem ott, ahol apám szokott. Így kicsit csúszás lesz, meg felfordulás, de jó lesz ez így. Ebben a szobában két ágy van, bár nem olyan szép, mint az én lukam. :D De itt legalább vannak könyvek. Nálam még könyvespolc sincs. Pedig hogy szeretnék...!:/ na mind1. Majd ha Szegedre költözünk:). Attól is tartok, hogy anya majd elkezd "különlegeseket" főzni. Ilyenkor általában befuccsol a tudomány, és nem olyan lesz a menü. mint szeretnénk. Olyankor is jó, csak hát kevésbé. Várom, hogy anya hazaérjen, és kitaláljuk hogyan lesz majd hétfő estétől. Ugyanis autónk sincs, de ha lenne, akkor se lenne idő minket hurcolászni. Sajnos. De majd reményeim szerint ez is megoldódik. Magától. :D
Amúgy ma nem főzök, mert semmi sincs. Mai menü szendvics saját kezűleg, hozzáadott adalékanyagok nélkül. Takarítani fogok, amit tudok a helyére pakolok, lehet, hogy még ablakot is mosok. Most olyan tisztítószeres takarításra vágyom.
Mostanában folyamatosan tolom vissza az első fogaim. Azt hiszem, ettől majd helyreállnak. Úgy érzem, mintha egy kicsit mozognának, és bár lehet, hogy a képzeletem szüleménye, mintha tényleg már nem tudnám kiharapni a pókot a sarokból. De azért fogszabályzó még mindig kell(ene).
Úgy vágyom már egy Limara féle isteni csodás péksütire, de liszt sincs itthon. És időm sincs jelenleg ilyenre. Ha egyszer vége lesz ennek a felvételi banzájnak, meg az erdélyiek is elmennek, akkor csapok egy kakóscsigatejjel estet. Milyen jó lesz...:)
Készülnöm kellene a NyelvÉsz versenyre, de arra meg nincs kedvem. Sosem tesznek fel semmi újat, a régieket meg még mindig tudom kívülről. Úgyhogy marad a péntek (versenynapi) reggeli nyelvtan könyv átnézése. Majd zsigerből nyomom.
2012. március 24., szombat
2012. március 23., péntek
2012.03.23.
Ma én főztem. Eléggé jó lett, mert a majdnem kedvenc levesem, és káposztás tészta volt a menü. Anya tegnap hozott leveszöldségeket, és elég kívánósak voltak a lábosba, hogy jól megfőjenek. Így is lett.
Krumplis gombóc leves nekem mindig olyan fura. Amikor még frissen esszük, akkor a gombócok olyan kis mászkosak. De nem azért, mert nem főttek meg, hanem csak úgy. De aztán átváltanak istenibe, és akkor küldöm őket le egymás után.
A káposztás tésztát annyira nem csipázom, mert sosincs kedvem kivárni, hogy megpárolódjon rendesen, így kicsit mindig ropogós. Kedvem se volt betenni sütni. Anyukám mindig megsüti, hát én nem fogom. Több óráig vártam a káposztára, most ezt kihagyjuk:D Így is jó az.
A galuska leves receptje
A kihűlt, apróra vágott krumplit összetörjük krumplinyomón át, és annyi lisztet kavarunk hozzá, hogy egy kissé ragacsos, de összeálló tésztát kapjak. Egy csipet sóval ízesítem.
Ha a leveszöldségek már jól megfőttek, akkor a gombócokat lehet beleszaggatni. Ezt ha vizes kézzel végezzük, akkor nem fog rászáradni a kezünkre a tészta - mert nekem rászokott! Nagy gombócokat gyúrjunk, mert úgy az igazi - úgy 1,5-2cm átmérőjűre. 15 perc alatt átfőnek a gombócok - vagy amikor már feljöttek a leves tetejére.
A káposztás tészta recepjte
Krumplis gombóc leves nekem mindig olyan fura. Amikor még frissen esszük, akkor a gombócok olyan kis mászkosak. De nem azért, mert nem főttek meg, hanem csak úgy. De aztán átváltanak istenibe, és akkor küldöm őket le egymás után.
A káposztás tésztát annyira nem csipázom, mert sosincs kedvem kivárni, hogy megpárolódjon rendesen, így kicsit mindig ropogós. Kedvem se volt betenni sütni. Anyukám mindig megsüti, hát én nem fogom. Több óráig vártam a káposztára, most ezt kihagyjuk:D Így is jó az.
A galuska leves receptje
- 4 répa
- 2 petrezselyem
- 1/2 zeller (vagy annyi se)
- 1 fej vöröshagyma
- vegamix (nem sózott vegeta - egézségesebb és tovább tart)
- bors
- só
- A gombóchoz liszt, és 40dkg burgonya
A kihűlt, apróra vágott krumplit összetörjük krumplinyomón át, és annyi lisztet kavarunk hozzá, hogy egy kissé ragacsos, de összeálló tésztát kapjak. Egy csipet sóval ízesítem.
Ha a leveszöldségek már jól megfőttek, akkor a gombócokat lehet beleszaggatni. Ezt ha vizes kézzel végezzük, akkor nem fog rászáradni a kezünkre a tészta - mert nekem rászokott! Nagy gombócokat gyúrjunk, mert úgy az igazi - úgy 1,5-2cm átmérőjűre. 15 perc alatt átfőnek a gombócok - vagy amikor már feljöttek a leves tetejére.
A káposztás tészta recepjte
- 1 kisebb fej káposzta
- 0,5kg nagy, lapos tészta
- só, bors, cukor
Mikor már úgy látjuk, hogy kezd jó lenni, bő, sós vízben főzzük meg a tésztát. Keverjük össze a kettőt, ha szükséges sózzuk, borsozzuk, de én imádom cukorral is. Érdemes beletenni egy hőálló tálba, és kb. 40 percet sütni is, mert iszonyatosan finom lesz. Ehhez öntsük a tálba, kevés cukorral hintsük meg, és sütőbe vele!
Jó étvágyat:D
Akartam képet is kirakni, de egyrészt nincs rá időm, másrészt elfogyott, mielőtt mindezt megtehettem volna. De pont így nézett ki a tészta: http://www.nosalty.hu/recept/kaposztas-teszta
leves: http://www.nosalty.hu/recept/krumpligomboc-leves csak enyém fehér volt.
Kész??
Ma egy kicsit hóbortos napom volt. Meg vagyok fázva, és ezért itthon töltöttem, immáron 5. napomat is. Remek a nem koránkelés, az "úgyosztombeanapomahogyakarom" érzés:)
Tehát ott tartottam, hogy hóbortos nap. Egész délután ráértem, ezért a netet bújtam, jó szokásomhoz híven. Fogszabályzós infók után néztem, mikor rábukkantam egy jó blogra. Az egész nekem onnan jött, hogy megláttam: Blog készítése. Na, hát persze nekem több se kellett. Katt, belép, készít, ír. És most itt vagyok. Nem tudom miről szóljon a blog, így hát úgy döntöttem, mindenről lesz majd szó - azaz írás. Ami történik velem, és hasznos, vagy nem hasznos, az itt lesz. Minden ami egy embernek - de legfőképp tininek - szüksége van. Trükkök, praktikák, iskola, "pszichológia", szépség, hobbi, mindennapok, receptek, sport, egyszóval minden. Próbálok sok helyről összeszedni dolgokat, és azokat egybegyűjteni, megosztani veletek.
Próbálok itt kiokoskodni, meg ismerkedni az oldallal, de ez nem egy egyszerű. nem vagyok egy ilyen kis programozó palánta, de talán menni fog. :) Kívánjatok sok szerencsét!
Adri
Tehát ott tartottam, hogy hóbortos nap. Egész délután ráértem, ezért a netet bújtam, jó szokásomhoz híven. Fogszabályzós infók után néztem, mikor rábukkantam egy jó blogra. Az egész nekem onnan jött, hogy megláttam: Blog készítése. Na, hát persze nekem több se kellett. Katt, belép, készít, ír. És most itt vagyok. Nem tudom miről szóljon a blog, így hát úgy döntöttem, mindenről lesz majd szó - azaz írás. Ami történik velem, és hasznos, vagy nem hasznos, az itt lesz. Minden ami egy embernek - de legfőképp tininek - szüksége van. Trükkök, praktikák, iskola, "pszichológia", szépség, hobbi, mindennapok, receptek, sport, egyszóval minden. Próbálok sok helyről összeszedni dolgokat, és azokat egybegyűjteni, megosztani veletek.
Próbálok itt kiokoskodni, meg ismerkedni az oldallal, de ez nem egy egyszerű. nem vagyok egy ilyen kis programozó palánta, de talán menni fog. :) Kívánjatok sok szerencsét!
Adri
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)