Krumplis gombóc leves nekem mindig olyan fura. Amikor még frissen esszük, akkor a gombócok olyan kis mászkosak. De nem azért, mert nem főttek meg, hanem csak úgy. De aztán átváltanak istenibe, és akkor küldöm őket le egymás után.
A káposztás tésztát annyira nem csipázom, mert sosincs kedvem kivárni, hogy megpárolódjon rendesen, így kicsit mindig ropogós. Kedvem se volt betenni sütni. Anyukám mindig megsüti, hát én nem fogom. Több óráig vártam a káposztára, most ezt kihagyjuk:D Így is jó az.
A galuska leves receptje
- 4 répa
- 2 petrezselyem
- 1/2 zeller (vagy annyi se)
- 1 fej vöröshagyma
- vegamix (nem sózott vegeta - egézségesebb és tovább tart)
- bors
- só
- A gombóchoz liszt, és 40dkg burgonya
A kihűlt, apróra vágott krumplit összetörjük krumplinyomón át, és annyi lisztet kavarunk hozzá, hogy egy kissé ragacsos, de összeálló tésztát kapjak. Egy csipet sóval ízesítem.
Ha a leveszöldségek már jól megfőttek, akkor a gombócokat lehet beleszaggatni. Ezt ha vizes kézzel végezzük, akkor nem fog rászáradni a kezünkre a tészta - mert nekem rászokott! Nagy gombócokat gyúrjunk, mert úgy az igazi - úgy 1,5-2cm átmérőjűre. 15 perc alatt átfőnek a gombócok - vagy amikor már feljöttek a leves tetejére.
A káposztás tészta recepjte
- 1 kisebb fej káposzta
- 0,5kg nagy, lapos tészta
- só, bors, cukor
Mikor már úgy látjuk, hogy kezd jó lenni, bő, sós vízben főzzük meg a tésztát. Keverjük össze a kettőt, ha szükséges sózzuk, borsozzuk, de én imádom cukorral is. Érdemes beletenni egy hőálló tálba, és kb. 40 percet sütni is, mert iszonyatosan finom lesz. Ehhez öntsük a tálba, kevés cukorral hintsük meg, és sütőbe vele!
Jó étvágyat:D
Akartam képet is kirakni, de egyrészt nincs rá időm, másrészt elfogyott, mielőtt mindezt megtehettem volna. De pont így nézett ki a tészta: http://www.nosalty.hu/recept/kaposztas-teszta
leves: http://www.nosalty.hu/recept/krumpligomboc-leves csak enyém fehér volt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése